Галузь знань: «14 Електрична інженерія»
Спеціальність: «142 Енергетичне машинобудування»
(професійне спрямування «Двигуни внутрішнього згорання»)
Денна
бакалавр: термін навчання 3 роки 10 місяців,
бюджетна форма і контракт (вартість навчання 11100 грн./рік);
магістр: термін навчання 1 рік 4 місяці,
бюджетна форма і контракт (вартість навчання 11500 грн./рік);
доктор філософії: термін навчання 4 роки,
бюджетна форма і контракт (вартість навчання 13500 грн./рік).
Заочна
бакалавр: термін навчання 4 роки 10 місяців, вартість навчання 7800 грн./рік;
магістр: термін навчання 1 рік 4 місяці, вартість навчання 9130 грн./рік.
доктор філософії: термін навчання 4 роки, вартість навчання 10500 грн./рік.
Предмети ЗНО, необхідні для вступу на спеціальність:
Тести для вступу на бюджетну і контрактну форми:
1. українська мова та література,
2. математика,
3. фізика або іноземна мова.
Тести для вступу тільки на контрактну форму:
1. українська мова та література,
2. історія України,
3. іноземна мова або географія.
Документи, необхідні для вступу на спеціальність:
Отримання додаткових балів для вступу:
При вступі на спеціальність є можливість отримати додаткові бали за участь у олімпіаді, яка проходить у два етапи у Харківському націаональному автомобільно-дорожньому університеті, та в разі закінчення підготовчих курсів.
Область підготовки спеціалістів. Фахівець, підготовлений для роботи в конструкторських бюро заводів з виробництва двигунів внутрішнього згоряння та їх агрегатів, що встановлюються на автомобілі, трактори, дорожньо-будівельні та інші машини, мотоцикли; у проектних і науково-дослідних інститутах, у спеціалізованих проектних фірмах різних форм власності.
Базові дисципліни. Фізика, математика, хімія, інформатика, теоретична механіка, опір матеріалів, теорія механізмів і машин, теорія технічних систем, нарисна геометрія, інженерна і комп’ютерна графіка, деталі машин, екологія, технологія конструкційних матеріалів і матеріалознавство, теоретичні основи теплотехніки, електротехніка, електронна і мікропроцесорна техніка, гідравліка, гідро- і пневмопривід, технологічні основи машинобудування, економіка підприємств.
Дисципліни спеціальної підготовки. Теорія ДВЗ, конструкція і динаміка ДВЗ, системи ДВЗ, газова динаміка та агрегати наддуву; палива, мастила і охолоджуючі рідини, автоматичне регулювання ДВЗ, надійність ДВЗ, будова установок з ДВЗ, основи випробувань ДВЗ, САПР ДВЗ, електронне і мікропроцесорне управління ДВЗ, автомобілі і трактори, комп’ютерна підготовка, комп’ютерна графіка, маркетинг, прикладна теорія коливань, теорія і методи наукової творчості.
Випускаючою є кафедра ДВЗ, яку очолює д.т.н., проф. Прохоренко А.О.
Практична підготовка. В період навчання студенти проходять три види практик. Навчальна, метою якої є ознайомлення з роботою передових мотобудівних заводів і НДІ; технологічна, у процесі якої вивчаються передові технології виготовлення двигунів внутрішнього згоряння; експлуатаційно-конструкторська практика, на якій студенти знайомляться з роботою конструкторських бюро заводів та НДІ і методами експериментальних досліджень ДВЗ.
Місце роботи, працевлаштування. Після закінчення університету фахівці ДВЗ працюють на моторобудівних заводах, НДІ і КБ двигунів, автомобільних заводах, автопідприємствах, станціях технічного обслуговування автомобілів, в КБ і проектних організаціях, комерційних відділах державних та приватних організацій і фірм, викладачами професійно-технічних училищ, вищих навчальних закладів першого та другого рівня акредитації.
Область підготовки спеціалістів. Фахівець, підготовлений для роботи в конструкторських бюро заводів з виробництва двигунів внутрішнього згоряння та їх агрегатів, що встановлюються на автомобілі, трактори, дорожньо-будівельні та інші машини, мотоцикли; у проектних і науково-дослідних інститутах, у спеціалізованих проектних фірмах різних форм власності, у вищих навчальних закладах.
Базові дисципліни. Філософія, іноземна мова, правові основи та етика підприємницької діяльності, практичний маркетинг, інноваційно-інвестиційна діяльність підприємств, інтелектуальна власність.
Дисципліни спеціальної підготовки. Сучасні технології проектування і дослідження ДВЗ, проблеми підвищення споживчих якостей ДВЗ, випробування ДВЗ, забезпечення надійності машин.
Випускаючою є кафедра ДВЗ, яку очолює д.т.н., проф. Прохоренко А.О.
Практична підготовка. Метою є ознайомлення з роботою передових моторобудівних заводів і НДІ; передовими технологіями виготовлення двигунів внутрішнього згоряння; з роботою конструкторських бюро заводів та НДІ і методами експериментальних досліджень ДВЗ. Закріплюється практична підготовка при проходженні науково-педагогічного стажування. Після закінчення присвоюється кваліфікація магістра-дослідника за фахом “Двигуни внутрішнього згоряння”.
Місце роботи, працевлаштування. Після закінчення університету фахівці працюють на моторобудівних заводах, НДІ і КБ двигунів, автомобільних заводах, автопідприємствах, станціях технічного обслуговування автомобілів, інженерами-конструкторами в КБ і проектних організаціях, інженерами-дослідниками, науковцями в НДІ, менеджерами в комерційних відділах державних та приватних організацій і фірм, експертами органів ДАІ та митниці, інженерами, завідувачами лабораторій, викладачами в навчальних закладах.
Випускаючою є кафедра ДВЗ, яку очолює д.т.н., проф. Прохоренко А.О.