Здійснюємо підготовку фахівців для будь-яких напрямів діяльності

Галузь знань: «14 Електрична інженерія»

Спеціальність: «142 Енергетичне машинобудування»

(професійне спрямування «Двигуни внутрішнього згорання»)

 

Переваги спеціальності

Наші фахівці забезпечують роботу автомобільних енергетичних установок на протязі всього життєвого циклу – це проектування, виробництво, експлуатація і ремонт. Професія фахівця з ДВЗ дуже широко затребувана не тільки в нашій державі, але й у всьому світі. Так у світі нараховується близько 1,2 млрд автомобілів, енергетичні комплекси яких – це їх серце, надійна, економічна, безпечна робота якого забезпечується фахівцями – випускниками данної спеціальності. Від їх майстерності залежить висока паливна економічність, надійність, маневреність, екологічність, живучість і тривалий термін служби автомобільної енергетичної установки та всього транспортного засобу.

Основні дисципліни

У навчальному плані спеціальності переважають технічні дисципліни. Вивчаються нарисна геометрія, інженерна графіка, матеріалознавство, технологія конструкційних матеріалів, механіка матеріалів і конструкцій, деталі машин та основи конструювання, метрологія, стандартизація та сертифікація, термодинаміка та ін. Важливий курс, якому приділено чимало часу – управління технічними системами. Комплекс спеціальних дисциплін, що вивчають студенти вказаних освітньо-професійних програм, дає розуміння сучасного стану автомобільних енергетичних установок і методів їх проектування, виробництва і ремонту, готує майбутніх фахівців до самостійної діяльності. До їх числа відносяться: автомобільні двигуни внутрішнього згоряння, автомобільні газові турбіни, математичне моделювання і проектування автомобільних енергетичних установок, експлуатація, діагностика й випробування автомобільних енергетичних установок тощо.


Галузь підготовки фахівців.  Фахівець, підготовлений для роботи в конструкторських бюро заводів з виробництва двигунів внутрішнього згоряння та їх агрегатів, що встановлюються на автомобілі, трактори, дорожньо-будівельні та інші машини, мотоцикли; у проектних і науково-дослідних інститутах, у спеціалізованих проектних фірмах різних форм власності.

Базові дисципліни. Фізика, математика, хімія, інформатика, теоретична механіка, опір матеріалів, теорія механізмів і машин, теорія технічних систем, нарисна геометрія, інженерна і комп’ютерна графіка, деталі машин, екологія, технологія конструкційних матеріалів і матеріалознавство, теоретичні основи теплотехніки, електротехніка, електронна і мікропроцесорна техніка, гідравліка, гідро- і пневмопривід, технологічні основи машинобудування, економіка підприємств.

Дисципліни спеціальної підготовки. Теорія ДВЗ, конструкція і динаміка ДВЗ, системи ДВЗ, газова динаміка та агрегати наддуву; палива, мастила і охолоджуючі рідини, автоматичне регулювання ДВЗ, надійність ДВЗ, будова установок з ДВЗ, основи випробувань ДВЗ, САПР ДВЗ, електронне і мікропроцесорне управління ДВЗ, автомобілі і трактори, комп’ютерна підготовка, комп’ютерна графіка, маркетинг, прикладна теорія коливань, теорія і методи наукової творчості.

Практична підготовка. В період навчання студенти проходять три види практик. Навчальна, метою якої є ознайомлення з роботою передових моторобудівних заводів і НДІ; технологічна, у процесі якої вивчаються передові технології виготовлення двигунів внутрішнього згоряння; експлуатаційно-конструкторська практика, на якій студенти знайомляться з роботою конструкторських бюро заводів та НДІ і методами експериментальних досліджень ДВЗ.

Місце роботи, працевлаштування. Після закінчення університету фахівці ДВЗ працюють на моторобудівних заводах, НДІ і КБ двигунів, автомобільних заводах, автопідприємствах, станціях технічного обслуговування автомобілів, в КБ і проектних організаціях,  комерційних відділах державних та приватних організацій і фірм, викладачами професійно-технічних училищ, вищих навчальних закладів першого та другого рівня акредитації.

Галузь підготовки фахівців. Фахівець, підготовлений для роботи в конструкторських бюро заводів з виробництва двигунів внутрішнього згоряння та їх агрегатів, що встановлюються на автомобілі, трактори, дорожньо-будівельні та інші машини, мотоцикли; у проектних і науково-дослідних інститутах, у спеціалізованих проектних фірмах різних форм власності, у вищих навчальних закладах.

Базові дисципліни.  Філософія, іноземна мова, правові основи та етика підприємницької діяльності, практичний маркетинг, інноваційно-інвестиційна діяльність підприємств, інтелектуальна власність.

Дисципліни спеціальної підготовки. Сучасні технології проектування і дослідження ДВЗ, проблеми підвищення споживчих якостей ДВЗ, випробування ДВЗ, забезпечення надійності машин.

Практична підготовка. Метою є ознайомлення з роботою передових моторобудівних заводів і НДІ; передовими технологіями виготовлення двигунів внутрішнього згоряння; з роботою конструкторських бюро заводів та НДІ і методами експериментальних досліджень ДВЗ. Закріплюється практична підготовка при проходженні науково-педагогічного стажування. Після закінчення присвоюється кваліфікація магістра-дослідника за фахом “Двигуни внутрішнього згоряння”.

Місце роботи, працевлаштування. Після закінчення університету фахівці працюють на моторобудівних заводах, НДІ і КБ двигунів, автомобільних заводах, автопідприємствах, станціях технічного обслуговування автомобілів, інженерами-конструкторами в КБ і проектних організаціях, інженерами-дослідниками, науковцями в НДІ, менеджерами в комерційних відділах державних та приватних організацій і фірм, експертами органів ДАІ та митниці, інженерами, завідувачами лабораторій,  викладачами в навчальних закладах.

To top


Форми навчання

Денна

бакалавр: термін навчання 3 роки 10 місяців,

бюджетна форма і контракт (вартість навчання   - при вступі на основі ПЗСО - 15300 грн/рік; при вступі на основі ОКР молодшого спеціаліста/ОС молодшого бакалавра/ОПС фахового молодшого бакалавра на 2 курс - 15300 грн/рік, на 3 курс - 15100 грн/рік);

магістр: термін навчання 1 рік 4 місяці,

бюджетна форма і контракт (вартість навчання  18000 грн/рік);

доктор філософії: термін навчання 4 роки, бюджетна форма і контракт.

Заочна

бакалавр: термін навчання 3 роки 10 місяців, вартість навчання - при вступі на основі ПЗСО - 10000 грн/рік; при вступі на основі ОКР молодшого спеціаліста/ОС молодшого бакалавра/ОПС фахового молодшого бакалавра - 10400 грн/рік;

магістр: термін навчання 1 рік 4 місяці, вартість навчання 13200 грн/рік;

доктор філософії: термін навчання 4 роки.


Документи для вступу

Документи, необхідні для вступу на спеціальність:

+  Заява на вступ (роздруковується в ХНАДУ);

+  Договір на навчання (оформлюється в ХНАДУ або в електронному вигляді з накладанням кваліфікованого електронного підпису);

+  Мотиваційний лист (в електронному вигляді);

+  Копія документу (одного з документів), що посвідчує особу;

+  Копія документу про реєстрацію місця проживання;

+  Копія реєстраційної облікової карти фізичної особи платника податку (ідентифікаційний код);

+  Копія документру про здобуття освітнього рівня, на основі якого здійснюється вступ (атестат або свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти, диплом фахового молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра, бакалавра, спеціаліста, магістра);

+  Копія додатку до документру про здобуття освітнього рівня, на основі якого здійснюється вступ (з оцінками);

+  Копія військово-облікового документу (для військовозобов’язаних) /військовий квитка або приписне посвідчення/ (відповідно до Постанови КМУ №1487 від 30.12.2022 р.;

+  Копія результатів НМТ/ЗНО (ЄВІ/ЄФВВ);

+  Кольорова фотокартка (розмір 3 × 4 см) (паперова або електронна);

+  Копії документів, які підтверджують право вступника на спеціальні умови вступу.

 

 Внешняя ссылка открывается в новом окнеОтримання додаткових балів для вступу:

При вступі на спеціальність є можливість отримати додаткові бали в разі закінчення підготовчих курсів.

Регіональний коефіцієнт у цьому році складає 1,07!

 

Додаткову інформацію щодо ВСТУПУ 2024 можна отримати на сторінці ПРИЙМАЛЬНОЇ КОМІСІЇ

To top

Інформацію про правила вступу можна отримати

на кафедрі у відповідальної особи
тел. +38 050 583-00-45, Олександр Іванович

Наші випускники конкурентноздатні як працівники на таких підприємствах:

• на підприємствах та в проектних установах автомобілебудування, авіабудування, суднобудування та машинобудування;

• на рефрижераторних автомобілях, суднах морського та рибопромислового флоту;

• підприємствах торгівлі;

• на м’ясо-, рибо- та овочекомбінатах;

• хладокомбінатах;

• молокозаводах;

• птахофабриках;

• пивзаводах;

• ковбасних та хлібопекарних цехах;

• фірмах з продажу холодильного обладнання та систем кондиціювання;

• поліграфічних підприємствах.