Характеристика кафедри

Кафедра "Технічної експлуатації та сервісу автомобілів" Харківського національного автомобільно-дорожнього університету (ХНАДУ) утворена в 1933 році. За ці роки вона отримала визнання споріднених кафедр інших вузів і придбала певний професійний імідж. Кафедра ТЕСА постійно знаходиться в числі провідних кафедр університету і багато в чому визначає його популярність.

За більш ніж 80 років свого існування кафедра щорічно готувала в середньому 115 молодих фахівців.

Кафедра постійно прагне до реалізації головної концепції вищої школи – зміщення центру ваги університетської освіти в бік глибшого розуміння суті завдань і проблем науково-технічного прогресу. У зв'язку з цим з ініціативи кафедри в навчальний процес введені нові дисципліни - "Системотехніка транспорту", "Технічна кібернетика транспорту" та ін.

На кафедрі був створений перший обчислювальний центр інституту (35 років тому). Причому за концепцію комп'ютеризації навчального процесу прийнята розробка науково-обгрунтованих алгоритмів розв'язання та оптимізація конкретних техніко-економічних завдань в даній галузі знань.

Кафедри, як і люди, народжуються, розвиваються, досягають зрілого віку, мужніють, відзначають свої ювілеї. У їхній біографії за законами діалектики теж бувають підйоми і спади, успіхи і невдачі. Кафедра, як основний структурний підрозділ вузу, по-справжньому існує тільки в динаміці і безперервному розвитку. Для неї повноцінне життя – це постійний прогрес у навчально-методичної та науково-дослідній роботі. Якщо вона не розвивається, вона практично перестає функціонувати.

На кафедрі здійснюється підготовка бакалаврів і магістрів по спеціальностям:

  • 126 - "Інформаційні системи та технології".
  • 274 - "Автомобільний транспорт".

Основні направлення науково-дослідної роботи студентів:

  • Комп'ютерна діагностика транспортних засобів;
  • Автомобільний сервіс;

Останнi новини

Опубліковано:

16-17 травня 2024 р. на кафедрі ТЕСА відбудеться 88-а Міжнародна науково-технічна та науково-методична конференція університету

16-17 травня 2024 р. на кафедрі відбудеться 88-а Міжнародна науково-технічна та науково-методична конференція університету, секція "Технічна експлуатація та сервіс автомобілів". Початок конференції о 13:25.

Конференція проходитиме в онлайн режимі в середовищі Zoom:...

Опубліковано:

8–12 квітня 2024р. на кафедрі ТЕСА відбудеться 86-а міжнародна студентська наукова конференція

8–12 квітня 2024р. на кафедрі ТЕСА відбудеться 86-а міжнародна студентська наукова конференція, секція "Технічна експлуатація та сервіс автомобілів". Початок конференції о 13:30.

Програма конференції доступна за цим посиланням.

Конференція...

Опубліковано:

Кафедра ТЕСА провела "День відкритих дверей" для випускників ХАФК

5 квітня 2024 року кафедра «Технічної експлуатації та сервісу автомобілів ім. М.Я. Говорущенко» провела «День відкритих дверей» для цьогорічних випускників Харківського автотранспортного фахового коледжу. Онлайн захід відвідали 63 майбутніх абітурієнта.

Зустріч розпочалася з виступу завідувача...

Опубліковано:

Академія Bosch на Дні відкритих дверей ХНАДУ

16 березня 2024 року відбувся загальноуніверситетський захід «День відкритих дверей ХНАДУ».

Кафедрі «Технічної експлуатації та сервісу автомобілів ім. Говорущенка М.Я.» та її завідувачу проф. Волкову Володимиру Петровичу випала честь одними із перших познайомити відвідувачів з нашою випускаючою...

Опубліковано:

Підписання Меморандуму про співпрацю з Управлінням освіти адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради

12 березня 2024 року відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Харківським національним автомобільно-дорожнім університетом та Управлінням освіти адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради.

На підписанні були присутні завідувач кафедрою ТЕСА проф. Волков В.П., заступник...

Координати

Адреса: Україна, 61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого (Петрівського), 25, ХНАДУ,

Кафедра "Технічної експлуатації і сервісу автомобілів". 

Телефон: +38 (057)-707-37-68. 

E-mail: tesa@khadi.kharkov.ua.