Характеристика кафедри

Кафедра "Технічної експлуатації та сервісу автомобілів" Харківського національного автомобільно-дорожнього університету (ХНАДУ) утворена в 1933 році. За ці роки вона отримала визнання споріднених кафедр інших вузів і придбала певний професійний імідж. Кафедра ТЕСА постійно знаходиться в числі провідних кафедр університету і багато в чому визначає його популярність.

За більш ніж 80 років свого існування кафедра щорічно готувала в середньому 115 молодих фахівців.

Кафедра постійно прагне до реалізації головної концепції вищої школи – зміщення центру ваги університетської освіти в бік глибшого розуміння суті завдань і проблем науково-технічного прогресу. У зв'язку з цим з ініціативи кафедри в навчальний процес введені нові дисципліни - "Системотехніка транспорту", "Технічна кібернетика транспорту" та ін.

На кафедрі був створений перший обчислювальний центр інституту (35 років тому). Причому за концепцію комп'ютеризації навчального процесу прийнята розробка науково-обгрунтованих алгоритмів розв'язання та оптимізація конкретних техніко-економічних завдань в даній галузі знань.

Кафедри, як і люди, народжуються, розвиваються, досягають зрілого віку, мужніють, відзначають свої ювілеї. У їхній біографії за законами діалектики теж бувають підйоми і спади, успіхи і невдачі. Кафедра, як основний структурний підрозділ вузу, по-справжньому існує тільки в динаміці і безперервному розвитку. Для неї повноцінне життя – це постійний прогрес у навчально-методичної та науково-дослідній роботі. Якщо вона не розвивається, вона практично перестає функціонувати.

На кафедрі здійснюється підготовка бакалаврів і магістрів по спеціальностям:

  • 126 - "Інформаційні системи та технології".
  • 274 - "Автомобільний транспорт".

Основні направлення науково-дослідної роботи студентів:

  • Комп'ютерна діагностика транспортних засобів;
  • Автомобільний сервіс;

Останнi новини

Published:

11 травня 2023 р. на кафедрі ТЕСА відбудеться 87-а Міжнародна науково-технічна та науково-методична конференція університету

11 травня 2023 р. на кафедрі відбудеться 87-а Міжнародна науково-технічна та науково-методична конференція університету, секція "Технічна експлуатація та сервіс автомобілів". Початок конференції о 14:00.

Конференція проходитиме в онлайн режимі в середовищі Zoom. 

Посилання на конференцію: https://...

Published:

10–14 квітня 2023 р. на кафедрі ТЕСА відбудеться 85-а міжнародна студентська наукова конференція

10–14 квітня 2023 р. на кафедрі відбудеться 85-а міжнародна студентська наукова конференція, секція "Технічна експлуатація та сервіс автомобілів". Початок конференції о 13:30.

Конференція проходитиме в онлайн режимі в середовищі Zoom. 

Посилання на конференцію:...

Published:

Відкрита зустріч (відеоконференція) з експертною групою з акредитації освітньої програми «Автомобільний транспорт»

Відкрита зустріч (відеоконференція) з експертною групою з акредитації освітньої програми «Автомобільний транспорт» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти відбудеться 14 лютого 2023 р. о 12:15-13:00. Запрошуються всі бажаючі завітати на зустріч за нижченаведеним посиланням.

Відкрита зустріч з...

Published:

На кафедрі ТЕСА відбувся захист магістерских робіт

Минулого тижня на кафедрі Технічної експлуатації та сервісу автомобілів відбувся захист магістерських робіт випускників шостого курсу.

Робота екзаменаційної комісії із захисту дипломних робіт магістрів з освітньої програми «Автомобільний транспорт» проходила у період з 20.12.2022 по 23.12.2022....

Published:

Привітання з Днем працівників автомобільного транспорту і дорожнього господарства!

Традиційно в останню неділю жовтня ми відзначаємо своє професійне свято – День працівників автомобільного транспорту і дорожнього господарства!
Випускники автомобільного факультету минулих років надіслали свої відеопривітання рідному університету та його працівникам!  

Координати

Адреса: Україна, 61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого (Петрівського), 25, ХНАДУ,

Кафедра "Технічної експлуатації і сервісу автомобілів". 

Телефон: +38 (057)-707-37-68. 

E-mail: tesa@khadi.kharkov.ua.

Зворотній зв'язок