Автомобільний транспорт
27 "Транспорт"
Українська
Магістр
274 "Автомобільний транспорт"
Денна, заочна
Освітня програма направлена на підготовку фахівців, здатних розв’язувати складні задачі та проблеми у автомобільному транспорті при здійсненні професійної діяльності або у процесі навчання, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій та характеризується комплексністю та невизначеністю умов.
Мета освітньої програми:
– Надати освіту в галузі транспорту з широким доступом до працевлаштування.
– Забезпечити теоретичну та практичну підготовку висококваліфікованих кадрів, які б набули базових фахових знань для виконання професійних завдань та обов’язків прикладного характеру в галузі транспорт, здатності до виробничої і наукової діяльності.
Це передбачає засвоєння теорії процесів виробництва, експлуатації та ремонту об’єктів автомобільного транспорту.
Навчальний процес організовано у вигляді лекцій, лабораторних та практичних занять, науково-дослідної роботи, переддипломної практики, самостійної роботи та виконання кваліфікаційної роботи.
При організації навчального процесу використовуються пристрої та прилади для здійснення вимірювання фізичних величин та параметрів; натурні зразки або макети автомобільних транспортних засобів та об’єктів інфраструктури автомобільного транспорту; спеціалізоване програмне забезпечення; інформаційно-аналітичні системи підтримки прийняття управлінських технічних і технологічних рішень.
Після засвоєння освітньої програми передбачена можливість продовження навчання на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти.
Випускники освітньої програми «Автомобільний транспорт» отримують знання та навички, необхідні для працевлаштування у підприємствах і організаціях з продажу, технічного обслуговування, діагностування і ремонту автотранспортних засобів; експлуатації та ремонту устаткування, закладах освти.
Програма за спеціальністю 274 «Автомобільний транспорт» спрямована на обслуговування транспортних засобів з урахуванням умов експлуатації та фактичного технічного стану рухомого складу за рахунок отримання діагностичної інформації та прогнозування.
Програма базується на сучасних тенденціях розвитку галузі автомобільного транспорту, які враховують інновації у конструкціях транспортних засобів, технології їх діагностування, обслуговування та ремонту за допомогою сучасного автосервісного обладнання фірми BOSCH. Для здобувачів та випускників даної програми є можливість участі у технічних тренінгах, бізнес-курсах та курсах підвищення кваліфікації у навчальному центрі «Академія BOSCH».
Волков Володимир Петрович
професор, доктор технічних наук
Рівень наукової та професійної активності
Ідентифікатори вченого
ScopusID
Google ScholarID
ORCID ID
Irbis-nbuvID
З 20.12.2022 по 23.12.2022 на кафедрі «Технічної експлуатації і сервісу автомобілів ім. проф. Говорущенка М.Я.» студенти 2 курсу спеціальності 274 «Автомобільний транспорт» захищали кваліфікаційні роботи на здобуття ступеня «Магістр» у дистанційній формі на навчальному сайті ХНАДУ. Посилання на матеріали захисту кваліфікаційних робіт магістрів (для зареєстрованих користувачів): https://dl2022.khadi-kh.com/course/view.php?id=3928. Захист кваліфікаційних робіт приймала одна екзаменаційна комісія. Дипломні роботи здобувачів можна знайти у репозитарії ХНАДУ на головній сторінці DSpace at HNADU за посиланням: https://dspace.khadi.kharkov.ua/dspace/.
Графік навчального процесу ХНАДУ 2021-2022 навчального року.
Графік навчального процесу автомобільного факультету на весняний семестр 2021-2022 навчального року.
Тематика дипломних робіт магістрів автомобільного факультету по кафедрі ТЕСА на 2022-2023 навч. рік.
Графік захисту дипломних проектів магістрів по кафедрі ТЕСА на 2022-2023 навчальний рік.
Графік відпрацювання занять кафедри ТЕСА на період 17.10.2022 - 17.12.2022.
З 22.12.2021 по 24.12.2021 на кафедрі «Технічної експлуатації і сервісу автомобілів ім. проф. Говорущенка М.Я.» студенти 2 курсу спеціальності 274 «Автомобільний транспорт» захищали кваліфікаційні роботи на здобуття ступеня «Магістр» у очній формі з дотриманням карантинних обмежень, які діяли у той час. Захист кваліфікаційних робіт приймали дві екзаменаційні комісії. Дипломні роботи здобувачів можна знайти у репозитарії ХНАДУ на головній сторінці DSpace at HNADU за посиланням: https://dspace.khadi.kharkov.ua/dspace/.
Графік роботи автомобільного факультету по завершенню осіннього семетру 2021-2022 навчального року.
Теми кваліфікаційних робіт магістрів кафедри ТЕСА в 2021-2022 навчальному році.
Графік захисту кваліфікаційних робіт магістрів кафедри ТЕСА в 2021-2022 навчальному році.
2019-2020 навчальний рік
Окремої уваги в університеті приділяється участі студентів в міжнародних проектах і програмах, отримання ними міжнародних грантів різних Європейських фондів. Після досить жорсткого відбору кандидатів за умовами конкурсу, оголошеного німецькою програмою Intership Programm of german Buisness for Ukraine в 2019 році, два студенти ХНАДУ стали переможцями: Олександр Ілічук (автомобільний факультет – група А-62-18) та Ілля Хамза (механічний факультет). Вони проходили професійне стажування у Німеччині протягом 3…5 місяців. Потім була організована Skype-зустріч О. Ілічука зі студентами автомобільного факультету, який проходив стажування на заводі фірми VW, аби на власному прикладі продемонструвати їм реальні можливості отримати безцінний німецький досвід в автомобілебудуванні, що безперечно сприятиме працевлаштуванню в майбутньому. За програмою з обміну студентами між університетами країн у Лодзинській політехніці (Lodz University of Technology), місто Лодзь (Польща) у період з 03.03.2020 по 04.07.2020 проходили навчання студенти другого курсу автомобільного факультету ХНАДУ: Безрідна Олександра (група А-21-18) та Довгий Олександр (група А-22-18).
2021-2022 навчальний рік
На автомобільний завод «IDEAL Automotive Bor, s.r.o.» (https://www.ideal-automotive.com/en/) були направлені на практику в період з 03.01.2022 р. по 01.04.2022 р. студенти автомобільного факультету (з них три здобувача за ОП «Автомобільний транспорт»):
1. Васильєв Владислав Юрійович, група АЕ-36т1-19.
2. Никоненко Олександр Олександрович, група АЕ-36т1-19.
3. Ламбаркі Мехді, група АЕ-51-21
4. Кощій Нікіта Дмитрович, група А-22-20
5. Шульгань Дмитро Романович, група А-22-20
6. Пивоваренко Євгеній Сергійович, група А-22-20
7. Колесник Дмитро Олександрович, група АА-31-19
ХНАДУ має ряд договорів про співпрацю з університетами України, Європи, Азії: www.khadi.kharkov.ua/mizhnarodna-dijalnist/mizhnarodni-dogovori. Кафедра підтримує багаторічні зв‘язки з Технічним Університетом (Варна) (https://www.ecovarna.org), почала тісно співпрацювати з кафедрою «Транспортна техніка і організація перевезень» Казахського автомобільно-дорожнього інституту (https://www.kazadi.edu.kz) з метою обміну досвідом розробки ОП та навчальних планів.
Для популяризації академічної доброчесності серед здобувачів вищої освіти ОП проводиться консультування щодо вимог з написання робіт із наголошенням на принципах самостійності, коректного використання інформації з інших джерел та уникання плагіату, а також правил опису джерел та оформлення цитувань з використанням різних джерел. Процедура запобігання академічного плагіату в ХНАДУ передбачає: розробку та розповсюдження методичних матеріалів із визначенням вимог щодо належного оформлення посилань на використані джерела; ознайомлення осіб, які навчаються, з документами, що регламентують запобігання академічного плагіату; розміщення на веб-сайтах періодичних видань університету викладу етичних норм публікації та рецензування статей. Для популяризації академічної доброчесності серед здобувачів вищої освіти викладачі кафедри приймають участь у різних курсах: https://af.khadi.kharkov.ua/chairs/tekhnichnoji-ekspluataciji-ta-servisu-avtomobiliv-im-govorushchenko-mja/naukova-dijalnist/akademichna-dobrochesnist
Гарант освітньої програми - д.т.н., проф. Волков Володимир Петрович.
Члени групи - д.т.н., проф. Бажинов Олексій Васильович,
к.т.н., доц. Мармут Ігор Арнольдович,
к.т.н., доц. Горбік Юрій Васильович.
План підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу на 2019-2023 роки
План підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу на 2020-2024 роки
План підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу на 2021-2025 роки
План підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу на 2022-2026 роки
План підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу на 2023-2027 роки
План підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу на 2019 рік
План підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу на 2020 рік
План підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу на 2021 рік
План підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу на 2022 рік
План підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу на 2023 рік
Технічна діагностика автомобілів. Навчально-практичний посібник
Автомобільний факультет 25.03.2021 р. провів зустріч з представниками ПП "TOYOTA Україна": генеральним менеджером департаменту якості сервісу та концепції "Клієнт перш за все" І. Кседзюком та керівником відділу сервісу О. Мельником. Участь у заході приймали такі кафедри: технічної експлуатації та сервісу автомобілів ім. проф. Говорущенка М.Я., автомобiлiв ім. А.Б. Гредескула та автомобільної електроніки. Посилання на фотозвіт: https://af.khadi.kharkov.ua/abiturients/toyota-ukrajina.
Науково-дослідна робота студентів на кафедрі технічної експлуатації і сервісу автомобілів ім. проф. Говорущенка М.Я. має розвиток в участі здобувачів у щорічних студентських конференціях з представленням одноосібних статей у електронному збірнику: https://af.khadi.kharkov.ua/chairs/tekhnichnoji-ekspluataciji-ta-servisu-avtomobiliv-im-govorushchenko-mja/naukova-robota-studentiv. Харківський національний автомобільно-дорожній університет декілька років поспіль призначається базовим закладом вищої освіти для проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Автомобільний транспорт». Напрям «Експлуатація та ремонт засобів транспорту» у рамках «Автомобільного транспорту» проводиться на базі кафедри технічної експлуатації і сервісу автомобілів ім. проф. Говорущенка М.Я.: https://www.khadi.kharkov.ua/science/vseukrajinskii-konkurs-studentskikh-naukovikh-robit/avtomobilnii-transport/ekspluatacija-ta-remont-zasobiv-transportu.
2018-2019 навчальній рік
Кафедра за наказом МОН проводила другий етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі науки «Транспорт» секція «Автомобільний транспорт». За його результатами 1 місце зайняв ст. Андрійчук В.О. (Ам-18-12) – керівник проф. Волков В.П., 2 місце ст. Ковтун О.М. (Ам-18-13) – керівник доц. Мастепан С.М., 3 місце ст. Сімбірьов О.Е. (Ам-18-13) – керівник доц. Сараєва І.Ю. За результатами другого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з спеціальності «Автомобільний транспорт» студент Литвин А.В. (А-43-15). нагороджений дипломом II ступеня. Олімпіада проводилась Міністерством освіти і науки України на базі НТУ, керівник доц. Мастепан С.М. За результатами другого етапу Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Технічна експлуатація автомобілів» ст. Хорін М.Е.(А-43-15) нагороджений дипломом 1 ступеня – керівник доц. Мастепан С.М.
2019-2020 навчальній рік
Кафедра за наказом МОН проводила другий етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі науки «Транспорт» секція «Автомобільний транспорт». За його результатами 1 місце зайняли ст. Цекот В.В. (А-35Т1), Пирятенець О. О. (А-41) - керівник проф. Волков В.П., 2 місце ст. Кравченко Р.В. (А-35Т1), Коваленко К. В. (А-43) – керівник доц. Мастепан С.М., 3 місце ст. Лістгартен В. С. (А-35Т1), Хорін М.Е. (Ам-53) – керівник доц. Павленко В.М. За результатами другого етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі науки «Галузеве машинобудування (машини аграрно-лісового та транспортного комплексів)» у 2019/2020 навчальному році диплом II ступеня отримав студент Цекот В.В. (А-35Т1). Всеукраїнські студентські олімпіади з спеціальності «Автомобільний транспорт» і з дисципліни «Технічна експлуатація автомобілів» не проводились у зв’язку з карантином.
2020-2021 навчальній рік
Кафедра за наказом МОН проводила другий етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі науки «Транспорт» секція «Автомобільний транспорт». 14 квітня 2021 року на кафедрі ТЕСА на платформі Zoom відбулася підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі науки, секція «Автомобільний транспорт», напрям «Експлуатація та ремонт засобів транспорту». Загалом на конкурс було подано 41 роботу від 58 студентів з 23 вищих навчальних закладів. Під час відеоконференції виступило 28 студентів з 18 закладів вищої освіти. Посилання на інформацію: https://af.khadi.kharkov.ua/news/stattja/article/vitajemo-peremozhciv-vseukrajinskogo-konkursu-studentskikh-naukovikh-robit-3. За його результатами 1 місце зайняли ст. Бай Ясір (А-43-17), Дауді Мейзан (А-43-17) – керівник проф. Волков В.П., 2 місце ст. Безрідна О.В. (А-31-18) – керівник доц. Павленко В.М., 3 місце ст. Рева В.Б. (А-41-17) – керівник доц. Дитятьєв О.В. Всеукраїнські студентські олімпіади з спеціальності «Автомобільний транспорт» і з дисципліни «Технічна експлуатація автомобілів» не проводились у зв’язку з карантином.
СТВНЗ 52.1-02:2020 Про організацію практики здобувачів вищої освіти ХНАДУ
Договір на проведення практики здобувачів вищої освіти ХНАДУ у ТОВ "ТОП ТУЛ", м.Харків
Договір на проведення практики здобувачів вищої освіти ХНАДУ у ТОВ "Арт-Лекс ЛТД", м.Харків
Договір на проведення практики здобувачів вищої освіти ХНАДУ у ПП "СПЕЦТЕХПОСТАЧ", м.Харків
Договір на проведення практики здобувачів вищої освіти ХНАДУ у ТОВ "Діамант", м.Харків
Договір на проведення практики здобувачів вищої освіти ХНАДУ у ДП "Автотрейдінг-Харків", м.Харків
Договір на проведення практики здобувачів вищої освіти ХНАДУ у ТОВ "Мобілсервіс", м.Харків
Договір на проведення практики здобувачів вищої освіти ХНАДУ у ТОВ "ТОП ТУЛ", м.Харків
Договори про спільну діяльність
Графік навчального процесу автомобільного факультету на весняний семестр 2022-2023 навчального року