Кафедра автомобільної електроніки ХНАДУ
Спеціальність "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка"
Освітня програма бакалавра "Автомобільна електроніка"
Освітня програма магістра "Автомобілі та енергозберігаючі технології"

Автомобільний транспорт відіграє важливу роль в економічному розвитку будь-якої країни.
У цих умовах постає проблема підготовки фахівців, здатних здійснювати технічне обслуговування і сервіс автомобілів. При цьому потрібно брати до уваги, що сучасний автомобіль є складною технічною системою, що містить безліч електронних пристроїв і систем, які дозволяють зробити транспортний засіб більш економічним, безпечним і зручним.
В останні роки значно розширилося використання електроніки, що управляє роботою систем управління автомобільними двигунами та іншими агрегатами: зчепленням, коробкою передач, рульовим приводом, гальмівним пристроєм, підвіскою.
Автомобілі можуть бути оснащені також допоміжними системами різного цільового призначення: системою підтримки постійної швидкості руху й, одночасно, безпечної дистанції до першого автомобіля ("активний круїз-контроль"), системою допомоги під час паркування, системою клімат-контролю, системою навігації, системою контролю тиску повітря в шинах тощо.
Крім того, за допомогою електронних пристроїв водій може контролювати роботу різних агрегатів і систем автомобіля.
Зі збільшенням кількості автомобілів, насичених електронікою, зростає й потреба в спеціалістах, які могли б їх обслуговувати.

Підготовку фахівців з розробки, обслуговування та ремонту електронних пристроїв автотранспортних засобів здійснює кафедра автомобільної електроніки Харківського Національного автомобільно-дорожнього університету.  Кафедра прагне дати своїм студентам знання, навички і вміння, які вони можуть успішно застосовувати у своїй професійній діяльності за фахом.
Кількість функцій, виконуваних електронними пристроями в автомобілі, та їх різноманітність неухильно розширюється. Це означає, що фахівці з автомобільної електроніки та комп'ютерної діагностики, що є випусками кафедри автомобільної електроніки, будуть завжди затребувані на ринку праці.
Обсяг знань, одержуваний випускниками кафедри, дає їм можливість працювати у фірмах та на підприємствах, які займаються розробкою електронних засобів і мікропроцесорних пристроїв для автомобілів, на станціях технічного обслуговування автомобілів, в різних фірмах автотранспортного та електротехнічного комплексів.
Невід'ємною частиною процесу навчання на кафедрі є робота з комп'ютерною технікою для отримання практичних навичок використання IT при створенні, експлуатації та ремонті електронних систем автомобіля. Наявність доброї технічної бази дозволяє кафедрі займатися науково-дослідною діяльністю, яка ведеться на декілька основних науковими напрямками:
- гібридний автомобіль;
- електромобіль;
- автомобіль - робот;
- додаткові опції автомобіля.
Крім того, ведеться індивідуальна підготовка фахівців з діагностики та ремонту електронних пристроїв автомобіля на сучасному обладнанні провідних світових фірм (Bosch, SUN, NAJA, Gellette та ін.)
Таким чином, вибравши нашу спеціальність, ви отримаєте чудову можливість застосувати свої сили в перспективній автотранспортній галузі, що активно розвивається, та сприяти подальшому розвитку своєї країни.

Перелік дисциплін, що вивчаються,  ви можете подивитися тут.

Дисципліни, що викладаються кафедрою: