Коротка історична довідка

Кафедра теоретичної механіки і гідравліки разом з основними кафедрами була заснована в 1930 р. одночасно із заснуванням інституту. У 2015 р. вона також відзначила свій 85-річний ювілей.

На кафедрі за різними освітніми напрямами навчається щорічно близько тисячі студентів. Вона закладає теоретичні основи вивчення технічних дисциплін.

Йшов 1930 рік — період виникнення у Харкові інститутів ХАДІ, ХІБІ, ХАІ та інших, родоначальником яких був Харківський політехнічний інститут (ХПІ), у той час Харківський технологічний інститут (ХТІ). Тоді в цих інститутах були організовані кафедри теоретичної механіки, що були створені за участю і на основі однойменної кафедри ХТІ, якою на той час керував проф. І. М. Бабаков.

Уже тоді для викладання на кафедру теоретичної механіки ХАДІ були запрошені відомі вчені А. С. Вольмир, Я. Л. Геронімус, В. М. Майзель, А. Ф. Спенглер, А. І. Сирокомський, З. М. Кібальчич.

Кафедру теоретичної механіки ХАДІ очолив спочатку доцент Давид Зіновійович Райський, у передвоєнні десятиріччя кафедрою керували професори Б. А. Римаренко, В. М. Майзель, І. М. Бабаков — відомий учений у галузі теорії коливань, засновник аналогічної кафедри в ХПІ. У той час кафедра мала потужний викладацький склад (достатньо сказати, що інститут на той час мав не більше десяти професорів і доцентів).

Веніамін Михайлович Майзель (1900–1943) — видатний учений-механік, член-кореспондент АН України з 1939 р. Закінчив Харківський технологічний інститут у 1921 р., із 1928 р. — професор Харківського механіко-машинобудівного інституту, завідувач кафедри динаміки машин на фізико-механічному факультеті з 1935 до 1937 р.

Внутренняя ссылка открывается в текущем окнедетальніше

 

To top