Історія та склад факультету

Автомобільний факультет засновано у 1930 році. Сьогодні на факультеті навчається 1000 студентів, працює понад 75 доцентів та професорів.

У складі факультету функціонують кафедри:

  • автомобілів;
  • автомобільної електроніки;
  • двигунів внутрішнього згорання;
  • деталей машин і теорії механізмів та машин;
  • теоретичної механіки та гідравліки;
  • технічної експлуатації та сервісу автомобілів;
  • технології машинобудування та ремонту машин;
  • фізики;

До складу факультету входить славетна лабораторія швидкісних автомобілів.
На базі факультету відкрито Українську академію "Bosch" за напрямом "Автомобільний транспорт"
На факультеті здійснюється підготовка бакалаврів та магістрів за спеціальностями:

Вступ до факультету та навчальний процес

Щорічно автомобільний факультет готовий прийняти на бюджетні місця більше 120 абітурієнтів.

Для вступу на автомобільний факультет потрібно пройти зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) з української мови та літератури, математики, фізики або іноземної мови.

Студенти автомобільного факультету (хлопці та дівчата) проходять проходять військову підготовку в Академії Нацгвардії України, в Харківському університеті повітряних сил та на факультеті військової підготовки ім. Верховної ради України "ХПІ", Національному університеті цивільного захисту України.Випускники автомобільного факультету отримають диплом бакалавра та магістра міжнародного зразка та звання офіцеру запасу.

З першого курсу студенти починають набувати спеціальних знань за фахом з конструкції та експлуатації автомобільного транспорту. Знання проходять на обладнанні фірм "Bosch", "Sun", "Modis", "Naga" та з використанням програмного забезпечення AytoCAD, Inventor, SolidWorks, Ansys, Adams, T-Flex.  

Всі студенти автомобільного факультету отримують посвідчення водія, проходячи навчання на сучасних автомобілях Skoda, Renault, Daewoo і ВАЗ.

Кращим випускником факультету надається пропозиція до вступу в аспірантуру.   

Передипломна практика та працевлаштування випускників

Передипломна практика студентів автомобільного факультету здійснюється на автомобільних підприємствах та дилерських центрах «Audi», «BMW», «Chery», «Chevrolet», «Citroen», «Daewoo», «Ford», «Honda», «Hyundai», «Kia», «MAN», «Mazda», «Mersedes-Benz», «Mitsubishi», «Nissan», «Opel», «Peugeot», «Porsche», «Renault», «SEAT», «Skoda», «Subaru», «Suzuki», «Toyota», «Wolkswagen», а також у підрозділах авто технічних досліджень Міністерства юстиції України.

Випускники автомобільного факультету після закінчення університету працевлаштовуються на підприємствах і в підрозділах, де проходили практику, на таких посадах: менеджер з продажу автомобілів та запчастин, керівник та адміністратор сервісу, інженер з гарантії, конструктор, експерт-автомеханік, аварійний комісар. 

Студентське життя та спорт

Студенське життя – це набагато більше, ніж просто лекції, семінари і здача сесії! Не можна стати справжнім студентом, просто склавши вступні іспити! Чи буде твоє життя сповнене захоплюючих подій, спілкувань і нових знайомств, або ти зосередитишся на поїздці від будинку до університету і назад – залежить тільки від тебе!

Автомобільний факультет має гуртожиток у серці міста біля Центрального парку культури та відпочинку. Гуртожиток є найкращим у місті.

Студенти автомобільного факультету успішно працюють в проектно-конструкторському бюро, в лабораторії, де проектуються і виготовляються спортивні автомобілі. Перша та єдина українська команда університету і автомобільного факультету постійно бере участь у міжнародних змаганнях Shell Eco-marathon, де показала рекордний результат 575 км на одному літрі пального.

Автомобільний факультет пишається своїми досягненнями спортсменами – переможцями: в місті Салоніки (Греція) на змаганнях Всесвітньої Універсіади – чемпіонаті світу серед студентів – Ельдар Мансиров Став переможцем та отримав звання майстра спорту міжнародного класу з вільної боротьби. На чемпіонаті світу серед аматорів з кікбоксингу В Берліні (Німеччина) Микита Дюкарєв Завоював Чемпіонський титул. У Бангкоку (Таїланд) На чемпіонаті Світу З тайського боксу серед аматорів чемпіоном у важкій вазі став Безус Дмитро. Багаторазовими чемпіонами Укріїни та переможцями й призерами чемпіонатів Європи є майстри спорту з автоперегонів та картингу Яцюк Олексій Кобзєв Олексій та Григорій Звягін.

Творчі студенти автомобільного факультету Горенко Олександр та Челомбітько Анастасія Стали переможцями в конкурсах «Містер ХНАДУ» та «Міс ХНАДУ» відповідно.   

Контакти

61002, Україна, м. Харків,

вул. Ярослава Мудрого, 25

Головний корпус, 2-й поверх, ауд. 210

Станція метро: Пушкінська

Телефони:

Декан (050) 275-51-59

Сараєв О.В.: (050) 707-37-16

Зам.декана з навч.роботи

Поваляєв С.І.: (057) 707-36-91

Зам.декана з виховної роботи

Безрідний В.В.: (066) 271-75-49

 Секретар: (057) 707-37-16