Кафедра «Технологія машинобудування і ремонт машин» (ТМ і РМ) була заснована в 1933 році і мала назву кафедра «Технологія виробництва і ремонт машин».

Кафедрою за час її існування підготовлено понад 5 тисяч фахівців. Нині (з 2005 р.) кафедра здійснює підготовку за напрямком «Професійна освіта» за спеціальностями «Транспорт» і «Метрологія, стандартизація та сертифікація». Підготовка фахівців здійснюється за кваліфікаційними рівнями «бакалавр», та «магістр». 

На кафедрі функціонує аспірантура і докторантура. За цей час захищено 12 докторських та 41 кандидатську дисертацій.

В 2010 році завідуючий кафедрою доктор технічних наук, професор М.А. Подригало став лауреатом Державної премії України в області науки і техніки.

Для забезпечення навчального процесу та проведення науково-дослідних робіт кафедра має велику кількість технічного та технологічного устаткування, засобів вимірювання та контролю, декілька лабораторій та спеціалізованих аудиторій:

– лабораторія взаємозамінності, стандартизації та технічних вимірювань;

– лабораторія надійності та трибологічних властивостей;

– лабораторія ремонту машин;

– лабораторія дефектації деталей;

– лабораторія фізико-механічних властивостей матеріалів;

– комп’ютерний клас. 

Після закінчення університету за профілем підготовки кафедри молоді фахівці працюють технологами на ремонтних підприємствах автомобільної галузі, викладачами та науковими співробітниками в навчальних закладах, інженерами-метрологами сертифікаційних лабораторій.

Відбулося відкриття у 2015 році нової спеціальності 131 “Прикладна механіка” на рівень підготовки бакалавр, а з 2022 року кафедрою здійснюється навчання за цією спеціальністю на освітній програмі для магістрів “Комп'ютерний інжиніринг технологій машинобудування і ремонту машин”.

News

Published:

Запрошуємо взяти участь у Міжнародній науково-практичній конференція до "Дня автомобіліста та дорожника"

 

Автомобільний факультет запрошує взяти участь у Міжнародній науково-практичній конференція до Дня автомобіліста та дорожника "Сучасні технології в автомобілебудуванні, транспорті та при підготовці фахівців ", що відбудеться 23-25 жовтня 2023 р.

Детальна інформація доступна за <link...

Published:

29 вересня 2023 року викладачі кафедри технології машинобудування і ремонту машин прийняли участь у вебінарі «Формування нових механізмів у

Published:

АКРЕДИТАЦІЯ

освітньої програми « Комп'ютерний інжиніринг технологій машинобудування і ремонту машин»  

Published:

ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ ОНЛАЙН-СЕМІНАР

ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ ОНЛАЙН-СЕМІНАР «ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ПРОДУКЦІЇ

МАШИНОБУДІВНИХ ТА РЕМОНТНИХ ПІДПРИЄМСТВ» 25 травня 2023 р., м. Харків    

Семінар конференції

25 травня 2023 13:25 Киев

Подключиться к конференции Zoom https://us02web.zoom.us/j/81314108447?pwd=VWZwUzBHbFliWHUxV1...

Published:

"Круглий стіл" за напрямами «Метрологія, стандартизація та сертифікація» і «Транспорт» спеціальності «Професійна освіта»

12 травня 2023 р. наукові співробітники Харківської філії УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого взяли участь у засіданні "круглого столу" кафедри технології машинобудування та ремонту машин Харківського національного автомобільно-дорожнього університету.

Темою засідання було обговорення освітніх програм за...

Specialities at the Department of Technology of Machinery Manufacturing and Machine Maintenance

Contact Information:

Address: 61002, Kharkiv,

25 Yaroslava Mudroho Str., KhNADU,

E-mail: tmirm@ukr.net 

tmirm@khadi.kharkov.ua

Phone: (057) 707-37-33