Кафедра «Технологія машинобудування і ремонт машин» (ТМ і РМ) була заснована в 1933 році і мала назву кафедра «Технологія виробництва і ремонт машин».

Кафедрою за час її існування підготовлено понад 5 тисяч фахівців. Нині (з 2005 р.) кафедра здійснює підготовку за напрямком «Професійна освіта» за спеціальностями «Транспорт» і «Метрологія, стандартизація та сертифікація». Підготовка фахівців здійснюється за кваліфікаційними рівнями «бакалавр», «спеціаліст» та «магістр». 

На кафедрі функціонує аспірантура і докторантура. За цей час захищено 12 докторських та 41 кандидатську дисертацій.

В 2010 році завідуючий кафедрою доктор технічних наук, професор М.А. Подригало став лауреатом Державної премії України в області науки і техніки.

Для забезпечення навчального процесу та проведення науково-дослідних робіт кафедра має велику кількість технічного та технологічного устаткування, засобів вимірювання та контролю, декілька лабораторій та спеціалізованих аудиторій:

– лабораторія взаємозамінності, стандартизації та технічних вимірювань;

– лабораторія надійності та трибологічних властивостей;

– лабораторія ремонту машин;

– лабораторія дефектації деталей;

– лабораторія фізико-механічних властивостей матеріалів;

– комп’ютерний клас. 

Після закінчення університету за профілем підготовки кафедри молоді фахівці працюють технологами на ремонтних підприємствах автомобільної галузі, викладачами та науковими співробітниками в навчальних закладах, інженерами-метрологами сертифікаційних лабораторій.

Відбулося відкриття в 2015 році нової спеціальності «Інжиніринг логістичних систем» на розширення матеріальної бази. 

Останнi новини

Published:

Привітання з Днем працівників автомобільного транспорту і дорожнього господарства!

Традиційно в останню неділю жовтня ми відзначаємо своє професійне свято – День працівників автомобільного транспорту і дорожнього господарства!
Випускники автомобільного факультету минулих років надіслали свої відеопривітання рідному університету та його працівникам!  

Published:

Доброго дня, шановні колеги!

Нагадую Вам, що з 30 квітня 2022р. щотижня, по суботах, з 11.00 до 12.30 викладачі кафедри вищої математики проводять безкоштовні онлайн- заняття з інтенсивної піготовки майбутніх абітурієнтів ХНАДУ до тестування з математики, що буде здійснюватися у поточному році в рамках Національного...

Published:

Пройшла 86-та міжнародна науково-технічна та науково-методична конференція ХНАДУ за секцією «Технології машинобудування і ремонту машин»

86-та міжнародна науково-технічна та науково-методична конференція ХНАДУ за секцією «Технології машинобудування і ремонту машин» відбулася 12 травня 2022 року о 13.25.

Конференцію було проведено у форматі відеоконференції в Zoom

https://youtu.be/FBz6BsyDb60

Published:

86-та міжнародна науково-технічна та науково-методична конференція ХНАДУ за секцією «Технології машинобудування і ремонту машин»

86-та міжнародна науково-технічна та науково-методична конференція ХНАДУ за секцією «Технології машинобудування і ремонту машин» відбудеться 12-13 травня 2022 року о 13.25 в форматі відеоконференції в Zoom за посиланням:

Ідентифікатор конференції:  463 538 8897

Код доступу:  0EM5SL

Подключиться...

Контакти:

Наша адреса: 61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 25, ХНАДУ,

E-mail: tmirm@remove-this.ukr.remove-this.net tmirm@khadi.kharkov.ua

Телефон кафедри: (057) 707 37 33 

Номер телефону: Абрамов Дмитрій Володимирович (095) 129 42 93