Історія та склад факультету

Автомобільний факультет засновано у 1930 році. Сьогодні на факультеті навчається 1000 студентів, працює понад 75 доцентів та професорів.

У складі факультету функціонують кафедри:

  • автомобілів;
  • технічної експлуатації та сервісу автомобілів;
  • технології машинобудування та ремонту машин;
  • двигунів внутрішнього згорання;
  • теоретичної механіки та гідравліки;
  • деталей машин і теорії механізмів та машин;
  • автомобільної електроніки;
  • фізики;

До складу факультету входить славетна лабораторія швидкісних автомобілів.
На базі факультету відкрито Українську академію "Bosch" за напрямом "Автомобільний транспорт"
На факультеті здійснюється підготовка бакалаврів та магістрів за спеціальностями:

Вступ до факультету та навчальний процес

Щорічно автомобільний факультет готовий прийняти на бюджетні місця більше 120 абітурієнтів.

Для вступу на автомобільний факультет потрібно пройти зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) з української мови та літератури, математики, фізики або іноземної мови.

Студенти автомобільного факультету (хлопці та дівчата) проходять проходять військову підготовку в Академії Нацгвардії України, в Харківському університеті повітряних сил та на факультеті військової підготовки ім. Верховної ради України "ХПІ".Випускники автомобільного факультету отримають диплом бакалавра та магістра міжнародного зразка та звання офіцеру запасу.

З першого курсу студенти починають набувати спеціальних знань за фахом з конструкції та експлуатації автомобільного транспорту. Знання проходять на обладнанні фірм "Bosch", "Sun", "Modis", "Naga" та з використанням програмного забезпечення AytoCAD, Inventor, SolidWorks, Ansys, Adams, T-Flex. Всі студенти автомобільного факультету отримують посвідчення водія, проходячи навчання на сучасних автомобілях Skoda, Renault, Daewoo і ВАЗ.

Кращим випускником факультету надається пропозиція до вступу в аспірантуру.   

Передипломна практика та працевлаштування випускників

Передипломна практика студентів автомобільного факультету здійснюється на автомобільних підприємствах та дилерських центрах «Audi», «BMW», «Chery», «Chevrolet», «Citroen», «Daewoo», «Ford», «Honda», «Hyundai», «Kia», «MAN», «Mazda», «Mersedes-Benz», «Mitsubishi», «Nissan», «Opel», «Peugeot», «Porsche», «Renault», «SEAT», «Skoda», «Subaru», «Suzuki», «Toyota», «Wolkswagen», а також у підрозділах авто технічних досліджень Міністерства юстиції України.

Випускники автомобільного факультету після закінчення університету працевлаштовуються на підприємствах і в підрозділах, де проходили практику, на таких посадах: менеджер з продажу автомобілів та запчастин, керівник та адміністратор сервісу, інженер з гарантії, конструктор, експерт-автомеханік, аварійний комісар. 

Студентське життя та спорт

Студенське життя – це набагато більше, ніж просто лекції, семінари і здача сесії! Не можна стати справжнім студентом, просто склавши вступні іспити! Чи буде твоє життя сповнене захоплюючих подій, спілкувань і нових знайомств, або ти зосередитишся на поїздці від будинку до університету і назад – залежить тільки від тебе!

Автомобільний факультет має гуртожиток у серці міста біля Центрального парку культури та відпочинку. Гуртожиток є найкращим у місті.

Студенти автомобільного факультету успішно працюють в проектно-конструкторському бюро, в лабораторії, де проектуються і виготовляються спортивні автомобілі. Перша та єдина українська команда університету і автомобільного факультету постійно бере участь у міжнародних змаганнях Shell Eco-marathon, де показала рекордний результат 575 км на одному літрі пального.

Автомобільний факультет пишається своїми досягненнями спортсменами – переможцями: в місті Салоніки (Греція) на змаганнях Всесвітньої Універсіади – чемпіонаті світу серед студентів – Ельдар Мансиров Став переможцем та отримав звання майстра спорту міжнародного класу з вільної боротьби. На чемпіонаті світу серед аматорів з кікбоксингу В Берліні (Німеччина) Микита Дюкарєв Завоював Чемпіонський титул. У Бангкоку (Таїланд) На чемпіонаті Світу З тайського боксу серед аматорів чемпіоном у важкій вазі став Безус Дмитро. Багаторазовими чемпіонами Укріїни та переможцями й призерами чемпіонатів Європи є майстри спорту з автоперегонів та картингу Яцюк Олексій та Кобзєв Олексій.

Творчі студенти автомобільного факультету Горенко Олександр та Челомбітько Анастасія Стали переможцями в конкурсах «Містер ХНАДУ» та «Міс ХНАДУ» відповідно.   

Контакти

61002, Україна, м. Харків,

вул. Ярослава Мудрого, 25

Головний корпус, 2-й поверх, ауд. 210

Станція метро: Пушкінська

Телефони:

Декан (050) 275-51-59

Сараєв О.В.: (050) 707-37-16

Зам.декана з навч.роботи

Поваляєв С.І.: (057) 707-36-91

Зам.декана з виховної роботи

Безрідний В.В.: (066) 271-75-49

 Секретар: (057) 707-37-16